SLUŽBY

UI/UX Design.

Jednoduché, intuitivní, funkční a konzistentní - to jsou klíčové faktory pro každé skvělé UI. Zkrátka umění umístit prvky aplikace tam, kde je uživatel bude hledat.

We design the future

01
POCHOPENÍ UŽIVATELE

Proč je důležité mít funkční UX?

Aplikace se dnes přizpůsobuje uživateli a sebelepší funkcionalita nezachrání špatnou ovladatelnost. Nejpopulárnější aplikace jsou často ty nejjednodušší. Proto navrhujeme uživatelská rozhraní, která jsou dostatečně intuitivní a snadno použitelná.

02
REFERENCE

Případové studie

Whales of Iceland

Vytvořili průvodce světem Islandských velryb

Terap.io

Schovali jsme online terapii do vaší kapsy

03
DESIGN PROCES

Jak tvoříme UX/UI

< ZAČÍNÁME />

Nejdřív zjistíme, na čem jsme.

Vyslechneme si od vás podmínky, požadavky na podporovaná zařízení a také, jestli stavíme na zelené louce, nebo už se někde nachází základ pro naši práci, např. brand manuál, logo nebo možná celá vizuální identita? Stát na počátku něčeho nového je pro nás vždy úžasný pocit, a proto čerstvě narozené značky vítáme. Ale samozřejmě to není podmínka!

< ÚČEL APLIKACE />

Design až na prvním místě?

Aplikace se nemá jen líbit. Jde o emoce, které vyvolá v uživateli, ale také o její účel. Každá cílová skupina se chová a vnímá věci jinak a my už o tom něco víme. Pomůžeme vám definovat typického uživatele aplikace a také její cíl. Věřte, že když na začátku vytvoříme smysluplný základ, zbytek bude hračka.

< MYŠLENKOVÁ MAPA />

Uděláme si pěkně pořádek.

Také vás dokáže rozhodit, když něco nemůžete najít přesně tam, kde byste to čekali? Když se položka z nastavení zatoulá pod možnosti profilu, nebo když některé věci musíte „zakliknout“ na třech různých místech, aby začaly fungovat? Myšlenková mapa pro nás představuje nejlepší způsob, jak se vyhnout těmto bizárům a spojit funkční bloky aplikace do logického a intuitivního celku.

< PROTOTYPING />

Konzistence, designová čistota a použitelnost.

S vědomím, že uživatel stráví 95 % času mimo vaši aplikaci, se raději držíme obecně známých pravidel a jdeme cestou evoluce místo revoluce. Začínáme se zjednodušeným prototypem aplikace (wireframem). Pokud jde vše hladce, přecházíme na plnohodnotnou verzi, která je předlohou pro kódování aplikace včetně interakcí s ovládacími prvky.

< USER TESTING />

Všechno si ověřit.

U návrhu uživatelského rozhraní platí, že to, co si myslíte může být od reality hodně daleko. Proto děláme user testing na vzorku uživatelů, kteří se nejvíce podobají cílové skupině, na kterou s aplikací cílíme.

< EXPORT ZDROJŮ />

Zachování kontinuity.

Žádný strach. Ať už bude podle prototypu programovat externí firma, nebo vy sami, adaptace proběhne hladce. Dohodneme se, jakou formou proběhne export, a kromě něj poskytneme i online verzi prototypu. Parametry prvků jsou automaticky přepsány do kaskádových stylů, což se hodí, stejně tak assety připravené ke stažení. Po předání se na nás stále můžete obrátit s dotazy nebo jakoukoliv změnou.

04
PROCES TVORBY

Koala v číslech

15+
15+
aplikací, které jsme vytvořili
20
20
schopných lidí v koalím týmu
2
2
pobočky, kde nás můžete navštívit
42
42
odpověď na všechny otázky světa
05
DALŠÍ SLUŽBY

Nezajímá vás UX Design?