O NÁS

To jsme my.

Parta nadšených vývojářů,

grafiků a projekťáků.

We design the future

01
PROČ TVOŘIT APLIKACE S NÁMI

Atmosféra v koalím týmu

Máme volné ruce nesvázané korporátními pravidly. Jednomu klientovi se vždy věnuje úzký tým, čímž se značně zvyšuje rychlost komunikace. V případě větších problémů dáváme hlavy dohromady a těžíme z kolektivního know-how.

02
DESIGN PROCES

Jak probíhá vývoj

< BRAINSTORMING />

Víc hlav víc ví.

Náš tým je poskládaný z expertů, kterým naprosto důvěřujeme. Díky tomu dokážeme rychle odhalit jádro problému a najít pro něj nové, inovativní řešení. Případně oprášit nějaké zapomenuté.

< DESIGN />

Není to jen o vzhledu.

Klišé? Ne. 95 % času uživatelé tráví mimo vaši aplikaci. Z těch pěti, které Vám zbývají, chceme vyždímat co se dá. Ctíme sílu zvyku (uživatele) a dbáme na to, aby se každý uživatel za pár chvil zorientoval. A taky na to, aby moc netrpěly jeho oči. Ale za naše designéry bychom dali ruku do ohně. To je fakt.

< VÝVOJ />

Agilně řádek po řádku.

Od chvíle, kdy si s klientem odsouhlasíme UX prototyp a shodneme se, které funkce by zásadně měly být součástí aplikace, rozjíždí se agilní vývoj. Na začátku 14denního sprintu si s klientem vždy řekneme, co je reálné stihnout. Na jeho konci odevzdáváme funkční demo na testovacím serveru.

< ZAJIŠTĚNÍ KVALITY />

Testování je Alfa a Omega spolehlivosti.

Staré programátorské přísloví říká, že ledabylé nahazování kódu ke zdárnému releasu nikdy nikoho nepřivedlo. Raději píšeme automatizované skripty, které důkladně a do hloubky projdou kód a nasimulují všechny kombinace úkonů, které by aplikace mohly překvapit – takže ji v nikdy nepřekvapí.

< DEPLOYMENT />

Vydáním příběh nekončí.

Jakmile je aplikace připravená spatřit světlo světa, nahrajeme ji na App Store (iOS) a Google Play (Android) se všemi náležitostmi. To však neznamená, že bychom si oprášili ruce, vystavili fakturu a šli od toho. Přeci jen jsme postavili funkční nástroj a je na nás, abychom ho udrželi při životě.

03
SLUŽBY

Na co se zaměřujeme

04
KARIÉRA V KOALE

Mrkni, koho zrovna hledáme, a rozjeď kariéru v Koale!

05
KOALÍ HISTORIE

Jak to všechno začalo

2018

Protože žádný skvělý příběh nezačíná větou „To jsme takhle jednou jedli salát", i ten o vzniku naší firmy odstartoval v baru. Ten bar se jmenoval Tlustá Koala, a jak jsme později zjistili, nebyli jsme první, kdo v průběhu popíjení na baru v tomto podniku založil firmu. No nevadí.

Instinktivně jsme ji pojmenovali Koala, a aby australský vačnatec dostal i IT rozměr, přidali jsme ještě číslo 42. Otevřeli jsme pobočku v Praze a začali nabízet marketingová řešení pro firmy.

2019

Během prvního roku jsme s jistotou zjistili dvě věci - naplňují nás veškeré procesy, které se se založením firmy pojí, a taky to, že určitě nechceme dělat to, co děláme.

Postupně jsme přešli do světa webových a mobilních aplikací, kde jsme mohli naplno využít potenciál našich vývojářů. Během roku jsme taky otevřeli pobočku ve Zlíně, která tu pražskou pomalu ale jistě přerostla. Minimálně co se týče členů v kanceláři.

2020

Covidový rok nás prověřil po všech stránkách. Hned na jeho začátku jsme přišli o tři domluvené projekty, protože zkrátka a dobře nikdo nevěděl, co bude. Naštěstí se brzy všechno vrátilo do starých kolejí a my zase nevěděli, kam dřív skočit.

Najednou nás bylo více než deset, jeli jsme na první teambuilding a Koalu jste mohli najít i v esport lize.

2021

V roce 2021 se u nás děly velké věci. Překročili jsme třicítku dokončených projektů, dále rozšířili tým a kolaudovali nové prostory. Dokonce hned dvakrát. Stěhovali jsme se v Praze i ve Zlíně.

A stejně jako spousta dalších firem, i my jsme naskočili do trendu červnových vánočních večírků a jeden jsme si uspořádali.

2022

Ani jsme se nenadáli a zase je nás málo. Klienti přibývají a my opět sháníme posily do týmu jak ve Zlíně, tak v Praze. Čeká nás jeden zajímavý projekt za druhým. Takže 2022 “here we come”.

06
NA SCHŮZKU NEBO NA KAFE

Kde nás najdete

Už od naší první aplikace fungujeme v Praze a ve Zlíně. Obě poloviny republiky tak máme na dosah a zároveň to ani vy k nám nebudete mít daleko.

Argentinská Office Building
Meeting v Praze? Argentinská 1621/36

170 00, Praha 7 - Holešovice

Česká Republika

Technické inovační centrum
Meeting ve Zlíně? TIC, Vavrečkova 5262

760 01, Zlín

Česká Republika