SLUŽBY

Mobilní aplikace.

Máte vizi? Dáme jí podobu! Už jsme to dokázali u aplikací, které pomáhají s data privacy nebo zprostředkují terapii online. Další může být ta vaše.

We design the future

01
APLIKACE OD KOALY

Jak vypadají naše aplikace

Musí být funkční. Musí se líbit. Bez toho to nejde. Proto rádi řešíme aplikaci komplexně včetně UX a UI návrhu. Vyvíjíme je nativně i hybridně. Vždy pro systémy Android a iOS.

02
REFERENCE

Případové studie

03
DESIGN PROCES

Jak vyvíjíme aplikace

< PRVNÍ SETKÁNÍ />

Vědět, že víme.

Nejdřív se budeme ptát. Hodně. Mnohokrát jsme si ověřili, že čím víc víme na začátku, tím efektivnější práci dokážeme odvést. A to je win-win. Do budoucna se hodí být na stejné vlně a mít představu o podobě výstupu. Pak si můžeme být jisti, že naše kroky povedou správným směrem v souladu s konceptem aplikace.

< DESIGN A PROTOTYPING />

Na začátku bude papír.

V tuhle chvíli už známe vaši představu a začínáme tvořit myšlenkovou mapu – wireframe. Je to hodně zjednodušený model aplikace, který řeší rozmístění prvků a jejich provázanost. Zatímco jej ladíme, kreativní oddělení už žhaví grafické karty na správnou teplotu. Jejich výstupem je funkční prototyp, díky kterému je možné si celou aplikaci projít ještě před tím, než se začne kódovat.

< VÝVOJ A KOMUNIKACE />

Mlčeti není zlato.

Programátoři mají „nabito“ funkčním prototypem a rozbíhá se vývoj, který je v našem případě agilní. Sice vám hned neřekneme budget a délku vývoje, ale zato budete mít větší kontrolu nad průběhem a aplikaci s klíčovou funkcionalitou dostanete dříve. Vývoj totiž probíhá ve 14ti-denních sprintech, na jehož začátku se definují dílčí úkoly a programátoři je postupně z projektu ukrajují.

< TESTOVÁNÍ />

Popelka vývoje?

Řekněme si to narovinu. Testování není tolik vidět, ale je náročné, protože se musí provést na všech možných modelech smartphonů, které jsou na trhu. To ho při vývoji odsouvá mezi nepopulární činnosti. Pokud nám ale dáte zelenou, napíšeme pro aplikaci automatizované skripty. Ty kód důkladně projdou a prověří většinu možných scénářů používání, takže vám dodáme opravdu funkční aplikaci bez skrytých vad.

< VYDÁNÍ MVP />

Aplikace poprvé vidí světlo světa.

Výhodou agilního vývoje je, že vám za dobu kratší, než je celkové trvání projektu, v rukou přistane takzvaný MVP – Minimal Viable Product. Je to první použitelná verze aplikace vybavená základními funkcemi, které si na začátku stanovíme. Její hladké vydání – release – zařídíme jak na App Store (iOS), tak na Google Play (Android), protože přesně víme, na jak přísné požadavky se máme připravit, např. když jde o regulace plateb v aplikaci.

< ZPRACOVÁNÍ POŽADAVKŮ />

Modifikujeme aplikaci za běhu.

Po vydání MVP směřujeme dál za plnou verzí. S reálnou aplikací před očima se nám i vám potom daleko lépe přemýšlí nad jejím dalším vývojem. Plány lze měnit za pochodu, třeba v návaznosti na situaci na trhu. V iteracích postupně přidáváme funkcionalitu a dolaďujeme ji tak, aby aplikace zůstala bez chyb. Klidně několikrát dokola do té doby, než před sebou máme podobu, na které jsme se domluvili a se kterou jste spokojení.

< DALŠÍ VÝVOJ />

Nedáme od toho ruce pryč.

Kdykoli je další verze v pořádku otestovaná a schválená, provedeme release. To znamená přesun kódu aplikace na produkční server vydání na App Store (iOS) a/nebo Google Play (Android). Tím to však pro nás nekončí. Opravujeme bugy, které se mohou projevit až po nějaké době a optimalizujeme v návaznosti na aktualizace operačních systémů.

04
PROCES TVORBY

Koala v číslech

15+
15+
aplikací, které jsme vytvořili
20
20
schopných lidí v koalím týmu
2
2
pobočky, kde nás můžete navštívit
42
42
odpověď na všechny otázky světa
05
DALŠÍ SLUŽBY

Nezajímají vás mobilní aplikace?